O nás

Vitajte na našej „sladkej“ stránke! Radi by sme sa Vám na úvod predstavili.
Tak toto sme my – manželia Bartákovci – Milan&Lucia, zakladatelia tejto malej rodinnej firmičky. Náš tím tvoria aj cukrárky, ktoré sa počas nášho fungovania už viac krát vystriedali, ale najdlhšie u nás je naša Janka – šikovná cukrárka, ktorú sme stiahli ku nám hneď po dokončení cukrárskej školy 🙂 Sme teda malý „rodinný“ tím, ktorý miluje sladké umenie. Máme radi koláčiky a torty, ktoré sú rovnako tak výborné ako aj krásne, pohladenie pre oči aj bruško.
Ako to všetko začalo?
V roku 2010-2011, keď sme plánovali našu svadbu, na Slovensku málokto poznal zahraničné koláčiky typu cupcakes, macarons, cheesecakes a nikto neponúkal svadobné candy bary alebo pompézne svadobné torty. To všetko sme našli len na zahraničných stránkach. Ja, ako typická nevesta, som však chcela mať všetko krásne a originálne a tie koláčiky, torty a sladké bary, ktoré som videla v zahraničí, som musela mať na svadbe aj ja. Tak som si povedala, že to vyskúšam. Pečenie ma vždy bavilo, ale len také klasické domáce s mamou v kuchyni. Toto ma však chytilo, tak som začala googliť, vypekať, zdobiť, skúšať. Nebolo to jednoduché, keďže som mala len minimálne skúsenosti. Ale, vytrvala som a postupne sa zlepšovala, ako aj vo vzhľade tak aj v chuti a na našu svadbu v roku 2012 som upiekla darčeky pre hostí v podobne cupcakes a pripravila malý candy barík 🙂 Keď som naše fotky zverejnila na sociálnej sieti /v tom čase fičala len jedna:-)/ a na svadobnom portáli, všetkým sa to veľmi páčilo. Záujem bol veľký. A tak som piekla ďalej a stále sa zdokonaľovala. Neskôr sa roztrhlo vrece aj so svadobnými výstavami, na ktorých sme sa už predstavili ako Sweet cakes, neskôr ako Sweet cakes bakery a založili si firmu. Spočiatku sme robili len my dvaja, ešte popri našich klasických zamestnaniach, neskôr však kvôli obrovskému záujmu sme postupne odišli a venovali sa len našej sladkej firme. Najskôr sme si vystačili sami dvaja, ale ako objednávky pribúdali, prenajali sme si priestory našej prvej výrobne a zamestnali sme si prvú výpomoc. Finálnej podobe tôrt, aj niektorých vybraných koláčikov, taktiež výrobe ručne modelovaných postavičiek a ozdôbok, sa venujem však naďalej len ja.
V roku 2016 sme sa rozšírili o malú predajňu v OC Laugaricio Trenčín, prostredníctvom ktorej nás spoznalo množstvo ďalších ľudí a začali sme dodávať do kaviarní a reštaurácií. Neskôr sme však od predajne upustili, vzhľadom na obrovský záujem najmä o svadby a nedostatok času, nakoľko sme medzičasom čakali už naše druhé bábo 🙂
V roku 2019 sme sa presťahovali do nových, väčších priestorov a narodilo sa nám v poradí už tretie dieťatko. Naša ponuka sa medzitým rozšírila na asi 25 rôznych druhov koláčikov a 1-7 poschodové torty. Máme za sebou stovky candy barov, ktoré sme pripravili pre oslávencov či nevesty a ženíchov. Mnohí naši svadobní zákazníci sa k nám stále vracajú s objednávkami na výročie, pre ich deti, rodinných príslušníkov alebo jednoducho len tak pre „mlsnutie“ niečoho dobrého sladkého, z čoho sa naozaj veľmi tešíme.
Teraz je rok 2021. Za cca 10 rokov sa ponuka moderných koláčikov a tôrt na Slovensku rozšírila skoro z 0 na asi milión :-). Konkurencia pribúda každým dňom a z pečenia sa stal neuveriteľný boom. Naviac máme za sebou veľmi náročný rok 2020, ktorý celý svet a najmä gastro sektor poznačil korona vírus. Nevieme čo nás ešte čaká v 2021, ale zatiaľ sme stále tu, prežívame krízu ale nezložila nás, nedali sme sa. Pracujeme aj naďalej, zo srdca, lebo to čo robíme nás baví a napĺňa, snažíme sa a veríme, že tu ešte dlho budeme pre vás vyrábať chutné a krásne dobroty.

Tím Sweet cakes bakery
Mgr. Lucia Bartáková
42608131_2012500298794992_3423941004883918848_n

Photo by: Silvia Duháčková